Наша безпека

УВАГА!  ВАЖЛИВО!

 

Результат пошуку зображень за запитом "увага петарди"

Світлина від Валентини Шевченко.

Пов’язане зображення

Результат пошуку зображень за запитом "петарди безпека життєдіяльності"




АКТУАЛЬНО!

Пов’язане зображення

Безпека на воді



Вибухонебезпека

Результат пошуку зображень за запитом "вибухонебезпека"


Поведінка у лісі

Обережно: крижані бурульки!

   Внаслідок температурних перепадів на дахах будинків, виступаючих частинах будівель і на великих
деревах масово утворюються крижані бурульки. Падаючи, вони можуть травмувати перехожих. Падіння снігу або льоду з даху може привести не тільки до сильного удару або струсу мозку, але і до смерті. Вгадати той самий момент, коли бурулька вирішить, що висіти їй набридло, абсолютно неможливо.
    На дахах можна побачити величезні бурульки, які можуть травмувати людину і місця падіння яких нічим не огороджені.
   Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти на пішохода з настанням потепління, необхідно:
  • комунальним службам міста встановлювати попереджувальні знаки і огорожі небезпечних місць можливого падіння бурульок;
  • по можливості комунальним службам своєчасно збивати бурульки, які несуть небезпеку пішоходам та автотранспорту, що паркується біля будинків;
  • проходячи повз будинків або біля високих дерев, необхідно переконатися у відсутності загрози падіння льодових наростів;
  • не ходити під дахом будівель, а також під балконами, де навислі бурульки;
  • пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звернути увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків;
  • рятувальним службам різного підпорядкування попереджувати відповідальні служби про необхідність своєчасного усунення небезпеки падіння крижаних бурульок на пішоходів і можливих наслідків таких надзвичайних ситуацій, особливу увагу звертати на роз’яснювальну роботу серед школярів.
    Пам’ятайте, що дотримання цих основних заходів безпеки та порад дозволить вам уникнути трагедії.
   Будьте пильними, бережіть себе!
Ніщо так не суперечить здоровому глузду і порядку, як випадковість.


Правила поведінки дорогою до школи

   Дорога до школи завжди є справжньою пригодою, але інколи вона може містити небезпеку, про яку ти маєш знати для того, щоб бути у безпеці.
   Такі прості речі, як правильний одяг та світловідбиваючий матеріал, можуть зробити твою дорогу до школи безпечнішою.
   Уяви свою дорогу до школи. Скільки дорожніх знаків ти бачиш? Скільки світлофорів ти проходиш? Скільки разів ти повинен перейти вулицю? При цьому не забувай звертати увагу також і на машини, що рухаються.
Будь завжди помітним!
   Особливо це стосується холодних і темних осінніх і зимових місяців. Ми радимо тобі носити світлий одяг, щоб водії машин тебе краще бачили у темряві.
   Щоб зробити себе ще більш помітним для водіїв, доцільно пришити до одягу світловідбиваючий матеріал, який може врятувати твоє життя. Ти можеш, наприклад, зробити аплікацію з такого матеріалу та нашити її на свій одяг або прикріпити до рюкзака чи портфеля.
   При увімкненому ближньому світлі водій автомобіля може побачити пішохода, який носить світловідбиваючий матеріал, з відстані 150 метрів. Якщо ж на тобі немає такого матеріалу, то водій машини побачить тебе лише з 30-ти метрів. А це дуже мало для того, щоб вчасно зупинити автомобіль.
Будь завжди помітним! 
Бережи своє життя!
Дорога до школи на машині
   Обов’язково потрібно пристібатися ременем безпеки під час кожної поїздки у машині, причому незалежно від того, скільки ти будеш їхати: дві хвилини або дві години.    Нагадуй про це також тим, хто їде поруч з тобою в автомобілі.
   Тільки той, хто пристебнутий ременем безпеки перебуває у безпеці.
   А чи знаєш ти, що дитина завжди має подорожувати лише у спеціальному дитячому сидінні?
   Спитай у своїх батьків, чи є у них для тебе дитяче сидіння.

Дорога до школи на громадському транспорті
   Багато дітей кожен день користуються громадським транспортом. Ось поради, які допоможуть тобі дістатися потрібного місця вчасно та безпечно:
  • вчасно виходь з дому;
  • після того, як ти вийшов із транспорту, наприклад, шкільного автобуса, дочекайся, коли автобус від їде, і тільки після цього переходь дорогу;
  • не кричи, не бігай та не бийся на зупинці;
  • не ходи по краю тротуару;
  • не поспішай, коли входиш і виходиш із транспорту;
  • коли їдеш, намагайся сісти або міцно тримайся за поручень;
  • коли виходиш із транспорту, зверни увагу на машини, які проїжджають мимо;
  • якщо тебе забирають із зупинки батьки, то вони повинні чекати на тебе біля виходу із автобуса, а не на іншому боці вулиці.

Шановні батьки!

Не залишайте дітей без нагляду!
Дотримуйтесь правил безпечної поведінки у побуті.
Виховуйте у дітей навички безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми, дайте їм чіткі рекомендації, як діяти у тій чи іншій ситуації.

Що робити при пожежі: правила евакуації для дітей і дорослих



Як свідчить статистика, щорічно в Україні під час пожежі гине понад 10 тисяч людей. Найчастіше смерть в пожежі наздоганяє тих, хто починає панікувати, неуважно поводиться і не знає елементарних правил безпеки при надзвичайних ситуаціях. Щоб убезпечити себе, дітей і близьких, потрібно знати, що робити під час пожежі.
   Зберігай спокій. Якщо ти почнеш кидатися по будівлі, нервувати і панікувати, до добра це не приведе. Якщо трапилася надзвичайна ситуація, потрібно зберігати спокій. Візьми себе в руки і починай думати, як вийти з положення. Максимально швидко обмірковуй кроки, щоб залишитися живим.


 Постарайся залишити приміщення. Найкраще звичайно робити це через двері, але якщо двері замкнені, тоді спробуй вистрибнути через вікно (з розрахунком того, що висота не велика). Якщо ж ти перебуваєш високо, тоді поклич на допомогу людей, які проходять на вулиці.
   При виході з приміщення не бери з собою речі. Якщо ти знаєш, де лежать документи, можна забрати їх. Але якщо часу залишилося мало, а мова йде про життя і смерть, тоді залишайте усі речі і швидко покидай приміщення.
   Якщо ви не одні, першими повинні залишати приміщення під час пожежі діти, а тільки потім дорослі.
   Під час надзвичайної ситуації ніколи не користуйся ліфтом. У таких ситуаціях електроенергія, як правило, відключається в першу чергу. Надзвичайні ситуації - це: пожежа, землетруси, повені, і багато інших випадків.
   При пожежі використовуй найпростіші засоби захисту органів дихання від чадного газу: змочи водою хустки, простирадла, ватно-марлеві пов'язки або ж свій одяг і прикрий ніс і рот. Якщо поруч немає води, тоді тобі доведеться помочитися на ганчірки і так виходити з приміщення.

Обов'язково пам'ятай номери
екстрених служб України:
Пожежна служба - 101
Поліція - 102
Швидка допомога - 103
Служба газу – 104

   Користуйся телефоном тільки в екстрених випадках.
   Пам'ятай, при виникненні надзвичайної ситуації навантаження на телефонні лінії зростає багаторазово.
   При сильному задимленні під час пожежі найкраще пересуватися поповзом до виходу.

Пам’ятайте!
Якщо виникла пожежа, облік часу йде на секунди. Не треба панікувати.
Необхідно остерігатися задимленості, високої температури, загазованості, обвалу конструкцій та споруд, вибухів технічного обладнання.

Немає коментарів:

Дописати коментар